08.05.2021

HABER ÖZETI

  • fganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site üzerinden, Fetih operasyonları çerçevesinde başkent Kabil'de ABD merkezli Counterpart adlı STK'ya düzenlenen saldırının detaylarını ve amacını açıkladı.

  • Sıfır Bir (Zero One), Sıfır İki (Zero Two) ve diğerleri gibi İslami ve insani sınır tanımayan acımasız silahlı kuvvetler de bu kurumların bir ürünü olduğu aktarıldı.

  • Operasyonda ilk patladan sonra binaya giren fedailer odadan odaya geçip bütün kişileri öldürüp, bir dizi hedefe yönelik patlamalar gerçekleştirdikleri aktarıldı.

  • Bu grubun üyeleri, Eşref Gani'den bu projeleri uygulayan ve Kabil idaresinin seçim sürecinde aktif rol oynayan alt düzey bireylere kadar her seviyedeki insanlarıda içerdiği aktarıldı.

13/08/19 12:56

Taliban'dan Kabil Saldırısı Detayları: İslam karşıtı faaliyette bulunan 40-50 danışman ve onlarca asker öldürüldü

ISLAHHABERHABER MERKEZİ Afganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site üzerinden, Fetih operasyonları çerçevesinde başkent Kabil'de ABD merkezli Counterpart adlı STK'ya düzenlenen saldırının detaylarını ve amacını açıkladı. "Devam etmekte olan Fetih Operasyonları çerçevesinde...

Islah Haber ·

Taliban'dan Başkent Kabil'de ABD'li Kuruluşa Bombalı Saldırı

ISLAHHABERHABER MERKEZİ Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcüsü Zabihullah Mücahid twitter üzerinden, Fetih operasyonları çerçevesinde başkent Kabil'de ABD merkezli bir kuruluşa saldırı gerçekleştirildiğini duyurdu. Sözcü Mücahid tarafından yapılan açıklamalarda; Başkent...

Islah Haber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin