13.07.2020

  • Borsanın anlamını en iyi yansıtan piyasanın hisse senedi piyasası olduğunu aktaran Gönen, Buradaki yatırımcı sayısını daha çok artırmamız lazım.

  • - MKK, sermaye piyasalarının önemli bir aktörü Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Genel Müdürü Ekrem Arıkan, MKK olarak Türkiye’nin merkezi saklama kuruluşu olduklarını belirtti.

  • MKK üzerinde, kayden saklanan menkul kıymet değerinin 1,48 trilyon lira olduğunu, 27 milyon yatırımcının bakiyelerinde bunun saklandığını ifade eden Arıkan, “Tabii hepsi bakiyeli yatırımcı, bakiyeli hesap değil.

  • Gönen, az bir efor ve küçük paralarla hisse senedine yatırım yapılabileceğinin altını çizerek, Vatandaşa sermaye piyasasını sevdirecek ve faydalandıracaksak en basit yolu hisse senedi.yorumunu yaptı.

19/11/19 18:01

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi

İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gönen, "Vatandaş için Türkiye'nin ve şirketlerin büyümesinden pay almanın en kolay yolu bizden hisse senedi almak." dedi Gönen, AA'nın Global İletişim Ortağı olduğu 4. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde yaptığı...

Memleket ·

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin