06.06.2020

  • İklim değişikliği konusundaki gerçeklerin ve çözüm önerilerinin canlı yayında masaya yatırıldığı 24 Hours of Reality, 5-6 Aralık’ta tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından izlendi.

  • Ergem Şenyuva Tohumcu: Temiz enerji şirketler için maliyet değil, imkan yaratıyor Yeşilist’in kurucusu ve Climate Reality Derneği Türkiye Temsilcisi Ergem Şenyuva Tohumcu, Türkiye saatindeki ikinci konuşmayı gerçekleştirdi.

  • Konuşmalarda, Türkiye’nin karbondioksit salınımının en fazla olduğu 24 ülke içerisinde, 23.sırada yer aldığı belirtilirken, bu salınımdaki en büyük etkenin enerji kaynaklı olduğu vurgulandı.

  • Elektrik, ısıtma, imalat, inşaat gibi alanlarda salınımın azaltılması gerektiğini belirten Al Gore, Türkiye’nin de imzaladığı Paris Anlaşması ile birlikte önemli adımlar atılacağını ifade etti.

08/12/16 19:16

Türkiye’nin Yarısı Çölleşiyor, Çare Güneş Enerjisinde

İklim değişikliği konusundaki gerçeklerin ve çözüm önerilerinin canlı yayında masaya yatırıldığı 24 Hours of Reality, 5-6 Aralık’ta tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından izlendi. Karbondioksit salınımının en fazla olduğu ülkelerin ele alındığı yayının Türkiye bölümünde...

Turk-internet ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin