29.05.2022

HABER ÖZETI

  • 20 yeni markanın katılımıyla rekor firma sayısına ulaştıklarını belirten Eraslan, Fuar pazarlama ağımızda toplam 110 markaya ulaştık.

  • Şimdiye kadar kadın, erkek, çocuk ve ayakkabı sektörlerinden hazır giyim markalarının katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe bu kez ev tekstil sektörü dahil oldu.

  • En çok ihracat gerçekleştirdiğimiz ülkeler ise 437,8 milyon dolarla Irak, 349,3 milyon dolarla Birleşik Krallık ve 332,5 milyon dolarla İtalya olmuştur.

  • Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden 183 ülkeye tekstil ihracatı AB ülkelerine gerçekleştirilen ihracatın giderek arttığını vurgulayan Kileci, 2021 yılı boyunca Birliğimizden 183 ülkeye ihracat gerçekleştirilmiştir.

17/01/22 13:46

Türkiye’nin tekstil ihracatının yüzde 22,7’si Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden

Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Kileci, ihracat rakamlarını değerlendirdi. Kileci, Türkiye'nin tekstil ihracatının yüzde 22,7'sinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden yapıldığını açıkladı. Güneydoğu Anadolu Tekstil...

Istanbulhaber ·

Ev tekstilinde Rusya’nın payı yükselecek

Pandemi döneminde düşüş yaşanan ev tekstili sektörü, Rusya coğrafyasındaki ihracat oranlarını artırmayı hedefliyor. Kadın, erkek, çocuk ve ayakkabı ürün grubuna ev tekstilini de dahil ederek Türk ihracatına katkılarını sürdürdüklerini belirten Dosso Dossi Holding Yönetim...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin