19.01.2021

HABER ÖZETI

  • ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi'nde BM, Afganistan ve Finlandiya tarafından düzenlenen 2020 Uluslararası Afganistan Konferansında video mesaj yoluyla bir konuşma yaptı.

  • Konferans bugün sona eriyor Afganistan, Finlandiya ve BM Afganistan Yardım Misyonunun (UNAMA) organizatörlüğünde dün başlayan konferans, bugün sona erecek.

  • Mevcut zorluklara rağmen bu müzakereler, ülkede yıllardır süren şiddet ve istikrarsızlığa karşı uygulanabilir tek alternatiftir.diye konuştu.

  • Afganistan'a ortaklık ve barış görüşmelerinin başarılı olması konusunda verdiğimiz sözün arkasındayız.mesajını verdi.

24/11/20 23:37

Türkiye'den Afganistan'a 75 milyon dolarlık proje bazlı yardım taahhüdü

Dışişleri Bakanlığı Güney Asya Genel Müdürü Büyükelçi Hakan Tekin, Cenevre’de düzenlenen Afganistan Bağışçılar Konferansı’na video konferans yoluyla katılarak, Türkiye'nin Afganistan’daki barış ve kalkınma çabalarına verdiği desteğin süreceğini ifade etti. Afganistan'ın...

Türkiye Gazetesi ·

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan uluslararası topluma Afganistan'daki barış sürecine destek çağrısı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi'nde BM, Afganistan ve Finlandiya tarafından düzenlenen "2020 Uluslararası Afganistan Konferansı"nda video mesaj yoluyla bir konuşma yaptı. Katar'ın başkenti Doha'daki Afganistan barış görüşmelerinin,...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin