06.08.2020

  • CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Halk sağlığı için aşılar çok önemli olmasına rağmen Türkiye'de aşı karşıtlığı son yıllarda giderek artmakta ve gündeme gelmekte.dedi.

  • Şahin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, toplum sağlığının korunmasında bulaşıcı hastalıklara karşı yapılan aşıların koruyucu sağlık hizmetlerinin en etkili ve en ekonomik basamağını oluşturduğunu ifade etti.

  • Türkiye'de son 9 yılda çocuklarına aşı yaptırmayan aile sayısının 183'ten 30 bine çıktığına dikkati çeken Şahin, Çocuklarına aşı yaptırmayan aile sayısında hızla artış yaşanıyor.

  • Belki biraz zorlayıcı bir kanun teklifi gibi düşünülebilir ama modern gelişmiş ülkeler ile İtalya, Almanya gibi Avrupa Birliği ülkelerinde bu şekilde kanunlar vardır.

19/02/20 10:35

'Türkiye'de aşı karşıtlığı son yıllarda giderek artmakta'

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, "Halk sağlığı için aşılar çok önemli olmasına rağmen Türkiye'de aşı karşıtlığı son yıllarda giderek artmakta ve gündeme gelmekte." dedi. Şahin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, toplum sağlığının korunmasında bulaşıcı hastalıklara...

Memurlar ·

'Türkiye'de aşı karşıtlığı son yıllarda giderek artmakta'

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin