13.11.2018

HABER ÖZETI

  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca, Dünya Çocuk İşçiliği İle Mücadele Günü münasebetiyle ilimizde etkinlik düzenlendi.

  • Ordu örnek oldu Toplantıda, ILO Türkiye Ofisi Program Yöneticisi Ceren Ababay Tosyalı da sunumda bulundu.

  • Ülkemiz, bu çalışmalar sonucunda 2006 yılında ILO Çalışma Konferansı'nda, çocuk işçiliği ile mücadelede örnek ülke seçilmiştir açıklamasında bulundu.

  • Ayrıca, sağlıkla ilgili de gebe izlemleri, bebek izlemleri, lohusa izlemleri, 0-24 ay bebek aşıları, çevre sağlığı, kanser taramaları, hijyen eğitimleri, diş sağlığı taramaları hizmetleri verilmektedir dedi.

13/06/18 16:22

Türkiye’de çocuk işçi sayısı düştü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca, Dünya Çocuk İşçiliği İle Mücadele Günü münasebetiyle ilimizde etkinlik düzenlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Şeref Kazancı ve Uluslararası Çalışma Örgütü(ILO) Türkiye Ofisi temsilcilerinden...

Istanbulhaber ·

Türkiye'de çocuk işçilik gerçeği: Düzenin yükü emekçi çocukların sırtında

Bugün “Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü.” Çocukları ucuz işgücü olarak gören sermayedarlar, her geçen gün çocuk emeği üzerinden zenginleşmeye devam ediyor. AKP’li yıllarda çocuk işçilik sayısındaki artış yüzde 20 civarında. Yine İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG)...

soL Haber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin