04.12.2020

HABER ÖZETI

  • Tuzla'daki Anadolu Lojistik Merkezi'nden kalkan 11 insani yardım tırı Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki yaraları sarmak için Türkiye'den Azerbaycan'a doğru hareket etti.

  • Ermenistan'ın Azerbaycan'da sivillere yönelik saldırılarının artması sonrası Türk Kızılayı geçtiğimiz günlerde bölgeye toplamda 2 sevkiyatta 8 tır insani yardım malzemesi göndermişti.

  • İnsanların can korkusuyla evlerinin bodrumlarına saklandığı, evlerini terk ettiği bölge için başlatılan insani yardım seferberliğinin önemine dikkati çeken Ramazan Saygılı, Göster kardeşliğini Adana çağrısında bulundu.

  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını da kutlayan Ramazan Saygılı, Bu güzel günün yıldönümünde Azerbaycanlı kardeşlerimize uzanacak yardım eli daha bir anlamlı olacaktır dedi.

28/10/20 12:44

Türk Kızılayı’ndan Azerbaycan’a yardım eli

Türk Kızılayı, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesi için Tuzla'dan yola çıkan 11 insani yardım tırını uğurladı. Kızılay savaşın en büyük mağdurlarından olan çocukları da unutmayarak yardım tırlarının içerisine oyuncak da koydu. Ermenistan'ın Azerbaycan'da sivillere yönelik...

Istanbulhaber ·

Türk Kızılayı Azerbaycan için sahada

Sıcak çatışmaların yaşandığı Dağlık Karabağ için Türk Kızılayı, yardım seferberliği başlattı. Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Adanalı hayırseverlere "Göster kardeşliğini Adanam" diyerek kan bağışı için çağrıda bulundu. Saygılı,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin