17.08.2022

  • Dünyanın her tarafında gelişen teknolojinin beraberinde birçok riski de getirdiğini belirten Surnet Kurucusu Mustafa Özakbaş, özellikle internet güvenliğinin neredeyse hayati öneme sahip olduğunu söyledi.

  • Yaşanabilecek tehlikelerden kurtulmak için çeşitli önlemler alınması gerektiğini dile getiren Özakbaş, kullanıcıları internet ve wifi güvenliği konusunda uyardı.

  • Özakbaş, Wifi şifreleri mümkün mertebe düzenli periyotlarla değiştirilmeli, wifi şifresi oluştururken tahmin edilmesi zor şifreler tercih edilmeli, modemlerin WPS özelliğini kesinlikle kapatmalı.

  • Wifi menzili sadece evin içinde çekecek şekilde konumlandırılmalı, balkon veya pencere kenarına bırakılmamasına dikkat edilmeli, evde değilseniz modemlerinizin fişlerini prizden çıkarın.

23/06/22 13:35

Surnet, internet ve wifi güvenliği için bilgilendirdi

Surnet yetkilileri gelişen teknolojinin en büyük kaynağı olan internet kullanımında güveli wifi için uyarılarda bulundu. Dünyanın her tarafında gelişen teknolojinin beraberinde birçok riski de getirdiğini belirten Surnet Kurucusu Mustafa Özakbaş, özellikle internet güvenliğinin...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin