30.03.2020

  • ABUJA (AA) - Sudanlı bir üst düzey yetkili, Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu görüşmesinin Birleşik Arap Emirlikleri tarafından planlandığını savundu.

  • Başbakan Netanyahu, 2019'da Polonya'da düzenlenen Orta Doğu'da Barış ve Güvenliğin Geleceğini Desteklemek başlıklı konferansta, birçok Arap ülkesinin dışişleri bakanıyla bir araya gelmişti.

  • - İsrail, Afrika ile ilişkilerini düzeltme peşinde İsrail, 1967’de Filistin topraklarının işgaline tepki olarak ilişkilerini kesen Afrika ve Körfez ülkeleri ile yeniden arasını düzeltmek istiyor.

  • Tel Aviv'e mesafeli ülkelerle yakınlaşmak için çabalayan Netanyahu, geçen yıl ülkesinin diplomatik ilişkisi bulunmayan Umman ve Çad'ı ziyaret etmişti.

04/02/20 09:08

Sudan-İsrail görüşmesini "BAE organize etti" iddiası

ABUJA (AA) - Sudanlı bir üst düzey yetkili, Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu görüşmesinin Birleşik Arap Emirlikleri tarafından planlandığını savundu. Adını vermek istemeyen askeri yetkili yaptığı açıklamada,...

Memleket ·

Sudan-İsrail görüşmesini "BAE organize etti" iddiası

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin