07.08.2020

HABER ÖZETI

  • Devlet Başkanlığı Konseyi, 5’i askeri yönetim, 5’i muhalefet koalisyonu tarafından seçilecek ve tarafların üzerinde uzlaştığı sivil isimle 11 üyeden oluşacak.

  • ÖDBG yetkilileri, asker ile muhalefetin konseyin on birinci üyesinin azınlık gruplardan Kıpti Hristiyanlardan seçilmesi konusunda uzlaştığını belirtmişti.

  • 1 Eylül'de Devlet Başkanlığı Konseyi ile kabinenin ilk toplantısını yapması, Devlet Başkanlığı Konseyi, başbakan ve bakanlar kurulunun belirlenmesinin ardından üç ayda parlamentonun oluşturulması öngörülüyor.

  • Bugün, Devlet Başkanlığı Konseyi üyelerinin atanması, Askeri Konseyin feshi ve Yargıtay Başkanı huzurunda yemin töreni yapılması bekleniyordu.

19/08/19 13:49

Sudan'da yeni konseyin ilanı 48 saat ertelendi

HARTUM (AA) - Sudan Askeri Geçiş Konseyi (AGK), sivil muhalif koalisyon Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri'nin (ÖDBG) "yeni konsey için belirlediği isimler üzerinde bileşenleriyle uzlaşabilmek için süre istediğini, bu sebeple Devlet Başkanlığı Konseyinin (Egemen Konsey)...

Memleket ·

Sudan'da yeni konseyin ilanı 48 saat ertelendi

Memleket

Sudan'da muhalefet konseyin 5 sivil üyesini belirledi

HARTUM (AA) - Sudan'da sivil muhalif koalisyon Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri (ÖDBG), geçiş sürecinde Devlet Başkanlığı Konseyi (Egemen Konsey) için bugün yemin ederek görevlerine başlayacak biri kadın 5 sivil ismi belirledi. ÖDBG'den bir yetkili AA'ya yaptığı açıklamada,...

Memleket ·

Sudan'da muhalefet konseyin 5 sivil üyesini belirledi

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin