24.01.2022

HABER ÖZETI

  • Askeri yönetim karşıtı grupların çağrısıyla ve sivil yönetim talebiyle başkent Hartum, Omdurman, Kesele, Dungula, Port Sudan ve Kerima kentlerinde gösteriler düzenlendi.

  • Sudan'da 25 Ekim'deki darbe girişimi ile başlayan siyasi krizin etkileri devam ederken, darbe karşıtları bir kez daha sokaklara dökülmüştü.

  • Öte yandan, Sudan'da Egemenlik Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah El Burhan'ın 25 Ekim'deki askeri müdahaleden bu yana aldığı kararlar protesto ediliyor.

  • Dönemin Devlet Başkanı Ömer El Beşir'in devrilmesinden sonra Ağustos 2019'un sonunda Askeri Geçiş Konseyi kurulmuştu.

13/11/21 20:36

Sudan’da darbe karşıtı protestolarda ölü sayısı 5’e yükseldi

Sudan'da darbe karşıtlarının sivil yönetim talebiyle düzenlediği protestolarda hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükseldi. Sudan'da 25 Ekim'deki darbe girişimi ile başlayan siyasi krizin etkileri devam ederken, darbe karşıtları bir kez daha sokaklara dökülmüştü. Protestolarda...

Istanbulhaber ·

Sudan’da darbe karşıtı protestolarda 1 kişi hayatını kaybetti

Sudan'da darbe karşıtlarının sivil yönetim talebiyle düzenlediği protestolarda 1 kişi hayatını kaybetti. Sudan'da 25 Ekim'deki darbe girişimi ile başlayan siyasi krizin etkileri devam ederken, darbe karşıtları bir kez daha sokaklara döküldü. Askeri yönetim karşıtı grupların...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin