28.05.2020

HABER ÖZETI

  • Gazetecilerin telefonla ulaştığı Dumlupınar faciasının yaşayan son tanığı Mustafa Pekbey Ben Dunlupınar anılarımı birkaç defa anlatmıştım.

  • Pekbey, Dumlupınar faciasının yıl dönümünde salgın hastalık nedeni ile gazetecilere evinin penceresinden el sallamakla yetindi .

  • Biliyorsunuz 4 Nisan 1953 de Çanakkale boğazı Eceabat Nara burnu açıklarında İsveç bandıralı Niboland isimli şilep ile Dumlupınar denizaltımız çarpışmış gemimiz batmıştı.

  • 88 yaşındaki emekli astsubay Mustafa Pekbey ‘’Gemimiz boğazdan genellikle sabaha karşı geçerdi ve o saatlerde gemide derin bir sessizlik olurdu, adeta gemi de şehitlere selam verirdi.

04/04/20 13:54

Son canlı şahit karantinadaki evinde bile şehit arkadaşlarını unutmadı

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde yaşayan ve 4 Nisan 1953 yılında yaşanan Dumlupınar faciasının son canlı tanığı olan 88 yaşındaki emekli deniz astsubayı Mustafa Pekbey, Korono virüs covit-19 sebebi ile evinde kapandığı evinde, şehit arkadaşlarını rahmetle andığını belirtti. Pekbey,...

Istanbulhaber ·

Son canlı şahit karantinadaki evinde bile şehit arkadaşlarını unutmadı

Pekbey, Dumlupınar faciasının yıl dönümünde salgın hastalık nedeni ile gazetecilere evinin penceresinden el sallamakla yetindi . Gazetecilerin telefonla ulaştığı Dumlupınar faciasının yaşayan son tanığı Mustafa Pekbey "Ben Dunlupınar anılarımı birkaç defa anlatmıştım. Ama...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin