27.06.2022

HABER ÖZETI

  • Sivas Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü YKS'ye girecek öğrencilerin sınav başarısını arttırmak için ilginç bir projeye imza attı.

  • Öğrenciler, sınav sorularının öğrencilerle paylaşılması için durumu Üniversiteye ilettiklerini ancak kendilerine sınav soru ve cevaplarının öğrencilerle paylaşılmasının mümkün olmadığı bilgisinin verildiğini kaydetti.

  • Öğrencilere sınav tecrübesi kazandırmak ve sınav heyecanlarını yenmeleri için gerçeğinden farksız sınav provası gerçekleştirildi.

  • Başvurucu öğrenciler, hatalı soruları tespit edemedikleri için itiraz ve iptal yollarına başvurmalarının bu yolla önünün kapatıldığını ve öğrencilerin bilgi edinme haklarının da engellenmiş olduğunu ifade etti.

21/05/22 11:40

Sivas’ta YKS heyecanı erken yaşandı

Sivas'ta ÖSYM Başkanlığı tarafından düzenlenecek YKS sınavı öncesi, öğrencilerin sınav heyecanını yenmeleri ve sınav tecrübesi kazanmaları için gerçeğinden farksız sınav provası gerçekleştirildi. Sivas Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü YKS'ye girecek öğrencilerin sınav...

Istanbulhaber ·

KDK, AUZEF öğrencilerinin sınavdan sonra soruların paylaşılması talebini haklı buldu

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) öğrencilerinin sınav sorularının kendileri ile paylaşılmadığını belirtmesi üzerine, cevapların erişimlerine açılması yönünde İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne tavsiye kararı verdi. İstanbul...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin