15.04.2021

HABER ÖZETI

  • Yenilenebilir enerji alanında global ölçekte faaliyet gösteren Siemens Gamesa, İzmir'de Türkiye'nin ilk ve tek rüzgar türbini Ar-Ge merkezini kurdu.

  • Şirket, dünyadaki 6 Ar-Ge merkezinden biri olan İzmir Ar-Ge Ofisi, geliştirdiği yeni teknolojileri hem Türkiye pazarına sunacak hem de buradan teknoloji ihraç edecek.

  • Merkezin operasyonları için yerelleştirmenin de kritik bir faktör olduğuna dikkat çeken Siemens Gamesa CEO'su Çiçekliyurt, “Merkezimiz, uzmanlık alanında eşsiz bir konumda bulunuyor.

  • Bu Ar-Ge Merkezinin ve son derece deneyimli Türk mühendislerinin yeteneklerinin bize önemli faydalar sağlayacağına eminim” ifadelerini kullandı.

03/03/21 12:06

Siemens Gamesa'nın dünyadaki altıncı Ar-Ge merkezi Türkiye'de kuruldu

Siemens Gamesa, Türkiye'deki Ar-Ge Merkezi yatırımı ile küresel araştırma kapasitesini genişleterek rüzgâr enerjisinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Siemens Gamesa İzmir Ar-Ge Merkezi, ülkenin rüzgâr enerjisi potansiyelini geliştirmeye ve Türkiye'de yenilenebilir enerji...

Türkiye Gazetesi ·

Siemens Gamesa’nın dünyadaki altıncı Ar-Ge merkezi Türkiye’de kuruldu

Yenilenebilir enerji alanında global ölçekte faaliyet gösteren Siemens Gamesa, İzmir'de Türkiye'nin ilk ve tek rüzgar türbini Ar-Ge merkezini kurdu. Şirket, dünyadaki 6 Ar-Ge merkezinden biri olan İzmir Ar-Ge Ofisi, geliştirdiği yeni teknolojileri hem Türkiye pazarına sunacak...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin