22.05.2019

HABER ÖZETI

  • ANKARA (AA) - Beyaz şapkalı hackerlar, Türkiye'nin enerji tesislerinden bankalarına, dev şirketlerinden kamu kurumlarına kadar birçok yerini siber korsanlardan koruyarak adeta siber alem muhafızlığı görevini üstleniyor.

  • Siyah şapkalılar, kullanıcı bilgilerinin çalınması, kimlik hırsızlığı ve bilgisayar virüsleri gibi zarar verici işlerle yasal veya etik olmayan amaçlar için bilgisayar ve haberleşme teknolojileri konusundaki yeteneklerinden faydalanıyor.

  • AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, hacker terimi, bilgisayar sistemlerinin veya ağların güvenlik duvarlarını aşarak, buralara izinsiz giriş yapan kişiler için kullanılıyor.

  • Korunaklı ağ ve sistemlere, sistem güvenliğini test etmek ve değerlendirmek amacıyla giren uzmanlar bu adla anılıyor.

14/03/19 14:29

Siber alemin muhafızları: Beyaz şapkalı hackerlar

Beyaz şapkalı hackerlar, Türkiye'nin enerji tesislerinden bankalarına, dev şirketlerinden kamu kurumlarına kadar stratejik yerlerini "siber korsanlar"dan koruyarak adeta "siber alem muhafızlığı" yapıyor. ANKARA (AA) - Beyaz şapkalı hackerlar, Türkiye'nin enerji tesislerinden...

F5 Haber ·

SANAL DÜNYANIN GERÇEK TEHDİTLERİ - Siber alemin muhafızları: Beyaz şapkalı hackerlar

ANKARA (AA) - SEVGİ CEREN GÖKKOYUN/SEFA ŞENGÜL - Beyaz şapkalı hackerlar, Türkiye'nin enerji tesislerinden bankalarına, dev şirketlerinden kamu kurumlarına kadar birçok yerini "siber korsanlar"dan koruyarak adeta "siber alem muhafızlığı" görevini üstleniyor. AA muhabirinin...

Memleket ·

SANAL DÜNYANIN GERÇEK TEHDİTLERİ - Siber alemin muhafızları: Beyaz şapkalı hackerlar

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin