01.10.2020

  • Belediye Başkanı Elif Köse'nin tarımsal üretim hedefleri doğrultusunda bir yıllığına kiralanan bahçede kurulan seralarda, ata tohumlarıyla Safranbolu maniye domatesi, salata, biber, kabak, fasulye ve patlıcan gibi temel gıdalar yetiştirildi.

  • Korona virüs (Covid-19) salgınının bitmesiyle birlikte açılacak kurslarda tarım okulu açılarak, tarım yapmak isteyenlere eğitim verilerek doğru tarım yapılması sağlanacak.

  • Seralarda yetiştirilen sebzelerle ilk olarak ihtiyaç sahiplerine yapılan yemek yardımının ana maddelerini karşılarken, üretilen ürünlerle de yerli tohum bankası kurulması hedefleniyor.

  • Dışarıdan sebze almıyoruz Projeyle kadınları da istihdam etmek istediklerini bunu da başarmaya başladıklarını aktaran Köse, şunları kaydetti: Kadın Kooperatifimiz ile birlikte ürettiklerimizin satışını yapacağız.

29/07/20 19:37

Serada yetişen ürünler ihtiyaç sahiplerine aş oluyor

Safranbolu Belediyesi tarafından kiralanan bahçede kurulan seralarda yetiştirilen sebzeler, ihtiyaç sahiplerinin sofralarına aş olarak gidiyor. Belediye Başkanı Elif Köse'nin tarımsal üretim hedefleri doğrultusunda bir yıllığına kiralanan bahçede kurulan seralarda, ata...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin