30.06.2022

  • Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Hepimiz bir amacı paylaşıyoruz, Rusya bu savaşı kazanmamalı, Ukrayna galip gelmeli ifadelerini kullanarak bu nedenle Almanya'nın Ukrayna'yı yardım ve ağır silahlarla desteklediğini söyledi.

  • Ukrayna'daki savaşı AB'nin tarihindeki en büyük kriz olarak nitelendiren Başbakan Scholz, Avrupa dayanışmasının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Rusya'sındaki otokrasiye karşı denge olduğunu ifade etti.

  • Scholz, Dışarıdan gelen baskı ne kadar büyük olursa Avrupa Birliği olarak o kadar güç birliği yapar ve birlikte hareket ederiz.

  • Scholz, Mayıs ayı sonunda gerçekleştirilecek AB Liderler Zirvesine Batı Balkanlar'ın Avrupa Birliği'ne ait olduğu yönündeki açık mesajıyla katılacağını söyledi.

19/05/22 14:32

Scholz: "Rusya bu savaşı kazanmamalı, Ukrayna galip gelmeli"

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, "Hepimiz bir amacı paylaşıyoruz, Rusya bu savaşı kazanmamalı, Ukrayna galip gelmeli" ifadelerini kullanarak bu nedenle Almanya'nın Ukrayna'yı yardım ve ağır silahlarla desteklediğini söyledi. Scholz, Ukrayna'nın AB'ye üyeliğinin hızlandırılmasının...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin