01.10.2020

HABER ÖZETI

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde faaliyete geçirilen TÜBİTAK Yeni Mükemmeliyet Merkezi'nin açılış törenine katıldı.

  • Ülkemizi dünyanın sayılı üretim ve teknoloji üstlerinden birisi yapmayı hedefliyoruz Programda ilk olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konuştu.

  • TÜBİTAK'ta yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Varank, Küresel ekonomide eşi ve benzerine rastlanmamış bir dönemden geçiyoruz.

  • Dolayısıyla bu günlerin, ülkemizin sürdürülebilir ekonomik kalkınması ve toplumsal refah artışı için tarihi fırsatlar sunduğunu görebiliyoruz.

09/08/20 19:49

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: “Ülkemizi dünyanın sayılı üretim ve teknoloji üstlerinden birisi yapmayı hedefliyoruz”

Kocaeli'de Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirilen TÜBİTAK Yeni Mükemmeliyet Merkezi'nin açılış töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ülkemizi dünyanın sayılı üretim ve teknoloji üstlerinden birisi yapmayı hedefliyoruz"...

Istanbulhaber ·

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: 2023’e giden süreçte somut hedefler belirledik

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "2023’e giden bu süreçte kendimize somut hedefler belirledik. Milli gelirde imalat sanayinin payını yüzde 21’e, Ar-Ge harcamalarının payını yüzde 1,8’e, bu alanlarda çalışan araştırmacı sayımızı da 200 bin kişiye çıkaracağız." dedi....

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin