09.07.2020

HABER ÖZETI

  • Adıyaman'ın Samsat ilçesine bağlı Uzuntepe köyü, korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle karantinaya alındı.

  • Ayrıca, tedbirlere uyulması şartı ile tarımsal faaliyetlere müsaade edilmesi, cuma ve vakit namazlarının toplu olarak kılınmaması, aksi taktirde Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282.

  • Maddesi gereğince 3 bin 150 TL idari para cezası verilmesi ve Türk Ceza Kanununun 195.maddesi kapsamında adli işlem başlatılması kararlaştırıldığı öğrenildi.

  • Jandarma ekipleri köy meydanında vatandaşları megafonla uyararak evlerinden çıkmamalarını, köyün karantina altında olduğunu duyurdu.

31/05/20 11:47

Samsat’ta 1 köy karantinaya alındı

Adıyaman'ın Samsat ilçesine bağlı Uzuntepe köyü, korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle karantinaya alındı. Adıyaman ve ilçelerinde virüs vakasının görülmediği tek ilçe olan Samsat ilçesinde, Adıyaman'dan Samsat'ın Uzuntepe köyüne bayramlaşmaya gelen bir kişi ile temas...

Istanbulhaber ·

O ilçede ilk vaka görüldü! Köy karantinaya alındı

Adıyaman ve ilçelerinde virüs vakasının görülmediği tek ilçe olan Samsat ilçesinde, Adıyaman’dan Samsat’ın Uzuntepe köyüne bayramlaşmaya gelen bir kişi ile temas eden 75 yaşındaki E.D. isimli bir kadın, yapılan testin pozitif çıkması üzerine, sağlık görevlileri tarafından...

Türkiye Gazetesi ·

O ilçede ilk vaka görüldü! Köy karantinaya alındı

Φωτογραφία αρχείου

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin