23.03.2019

HABER ÖZETI

  • Dünyaca ünlü Mısırlı Marksist iktisatçı ve Marksist düşünür Samir Amin, bugün akşam saatlerinde Paris'te yaşama gözlerini yumdu.

  • Amin, 1931 yılında Mısırlı bir babanın ve Fransız bir annenin çocuğu olarak Mısır'da dünyaya gelmiş, yüksek öğrenimini Paris'te tamamlamıştı.

  • Dünya Ölçeğinde Birikim (1970), Liberal Virus (2003), İleriye Dönük Bir Yaşam (2006) ve Küreselleşme çağında Kapitalizm gibi birçok kitap yazdı.

  • Emperyalizm-sömürgecilik, Siyasal İslam ve toplumsal hareketler üzerine pek çok çalışması bulunan Amin, ülkemiz solunun da yakından takip ettiği isimlerdendi.

13/08/18 00:48

Samir Amin hayatını kaybetti

Bağımlılık Okulu’nun önde gelen teorisyenlerinden, dünyaca ünlü Mısırlı Marksist düşünürProf. Dr. Samir Amin yaşamını yitirdi. Amin’in yaşamını yitirdiğini Vijay Prashad Twitter hesabından duyurdu. Emperyalizm-sömürgecilik, Siyasal İslam ve toplumsal hareketler üzerine...

Gerçek Gündem ·

Samir Amin hayatını kaybetti

Gerçek Gündem

Marksist düşünür Samir Amin yaşamını yitirdi

Dünyaca ünlü Mısırlı Marksist iktisatçı ve Marksist düşünür Samir Amin, bugün akşam saatlerinde Paris'te yaşama gözlerini yumdu. Amin, 1931 yılında Mısırlı bir babanın ve Fransız bir annenin çocuğu olarak Mısır'da dünyaya gelmiş, yüksek öğrenimini Paris'te tamamlamıştı....

soL Haber ·

Marksist düşünür Samir Amin yaşamını yitirdi

soL Haber

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin