20.02.2019

HABER ÖZETI

  • Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yavuz Dede, kongrenin iki yılda bir düzenlendiğini ve sürekli organizatörlerinin değiştiğini belirterek “Hocalarımızla Safranbolu’da Kimyasal Fizik Kongresinin 12’ncisini düzenliyoruz.

  • ’Kimyasal fizik’ alanında kuramsal, hesapsal ve deneysel çalışan araştırmacıları bir araya getirerek son gelişmelerin tartışılmasına, bilgi alışverişine ve işbirliğine ortam sağlama amacını hedefleyen kongre iki yılda bir gerçekleştiriliyor.

  • Murat Kılıç, kongreye Almanya, Amerika ve İsviçre’den bilim adamları katıldığını ve Türkiye’deki meslektaşları ile buluşturduklarını kaydederek şunları söyledi: “Konuşmacılarımız sıradan insanlar değiller.

  • “Her şey kimyasallarla ilgili” Kimya tabanlı bir kongre gerçekleştirdiklerini söyleyen Dede, “Moleküllerin maddenin yapı taşlarının hayatımıza etkisi ile ilgili alanla ilgili tartışılanların bulunduğu bir ortam.

13/10/18 19:10

Safranbolu, 12. Uluslararası Kimyasal Fizik Kongresi’ne ev sahipliği yaptı

Türkiye'de 1986 yılından beri düzenlenmekte olan Uluslararası Kimyasal Fizik Kongresi'nin 12'ncisi Karabük'ün Safranbolu ilçesinde düzenlendi. Safranbolu Hilton Otel'de 12-13 Ekim tarihleri arasında düzenlenen, Türkiye'deki 60 üniversiteden 100 katılımcısı olan 12'nci Kimyasal...

Istanbulhaber ·

Safranbolu, 12. Uluslararası Kimyasal Fizik Kongresi'ne Ev Sahipliği Yaptı

IHA Türkiye’de 1986 yılından beri düzenlenmekte olan Uluslararası Kimyasal Fizik Kongresi’nin 12’ncisi Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlendi. Safranbolu Hilton Otel’de 12-13 Ekim tarihleri arasında düzenlenen, Türkiye’deki 60 üniversiteden 100 katılımcısı olan 12’nci...

MİLLİYET HABER ·

Safranbolu, 12. Uluslararası Kimyasal Fizik Kongresi'ne Ev Sahipliği Yaptı

MİLLİYET HABER

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin