14.07.2020

HABER ÖZETI

  • Meşe, 25 yılın ardından kaydedilen ilerleme ve küresel taahhütlerin değerlendirilmesi için uluslararası toplumun Nairobi'de bir araya gelmesinin çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

  • Meşe, anne çocuk sağlığı konusuna hassasiyet gösteren Türkiye'nin, bu önemli sürecin bir parçası olarak Konferansa aktif katılım sağlamaktan memnuniyet duyduğunu vurguladı.

  • Türkiye, bu başarısını uluslararası platformda da kanıtlamıştır.dedi.

  • Meşe, ilk küresel kalkınma gündemi olan Binyıl Kalkınma Hedeflerinde de üç sağlık hedefi olduğuna dikkati çekerek, Bu hedeflerin ikisi anne, bebek ve çocuk sağlığına ilişkindi.

14/11/19 10:56

Sağlık Bakan Yardımcısı: Bebek ölüm hızını düşürdük

Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe, Türkiye'nin önlenebilir anne ve bebek ölümlerinde sıfır tolerans anlayışıyla anne çocuk sağlığı konusunda eşine az rastlanır başarı ortaya koyduğunu belirterek, "Anne ölüm oranını 100 binde 64'ten 14'ün altına, bebek ölüm hızını binde...

Memurlar ·

Sağlık Bakan Yardımcısı: Bebek ölüm hızını düşürdük

Memurlar

Sağlık Bakan Yardımcısı Meşe: "Bebek ölüm hızını düşürdük"

NAIROBI (AA) - Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe, Türkiye'nin önlenebilir anne ve bebek ölümlerinde sıfır tolerans anlayışıyla anne çocuk sağlığı konusunda eşine az rastlanır başarı ortaya koyduğunu belirterek, "Anne ölüm oranını 100 binde 64'ten 14'ün altına, bebek...

Memleket ·

Sağlık Bakan Yardımcısı Meşe: "Bebek ölüm hızını düşürdük"

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin