21.05.2022

  • Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında her yıl Ocak ayında ülke genelinde gerçekleşen farkındalık çalışmalarına Özel Denizli Cerrahi Hastanesi hekimleri ve çalışanları yeşil kurdele takarak destek verdi.

  • Her yıl Türkiye'de 3 bin kadına rahim ağzı kanseri tanısı konuyor ve de yılda bin 500 kadın bu hastalıktan dolayı hayatını kaybediyor.

  • Erken teşhis edildiği takdirde önlenebilir Rahim ağzı kanserinin nedeninin tamamen aydınlatılmış bir hastalık olmamasına rağmen erken teşhis edildiğinde önlenebilir olduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç.

  • Suat Gencer ise, şu önerilerde bulundu: Kadınlarda en sık görülen 5'inci kanser, kadın kanserleri içerisinde 2'inci sırada yer alan rahim ağzı kanseridir.

18/01/22 12:14

Sağlık çalışanları farkındalık için yeşil kurdele taktı

Denizli'de sağlık çalışanları, Türkiye'de her yıl 3 bin kadına tanısı koyulan rahim ağzı kanseri farkındalığı için harekete geçti. Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında her yıl Ocak ayında ülke genelinde gerçekleşen farkındalık çalışmalarına Özel Denizli Cerrahi...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin