28.05.2020

  • Hasta Bilgilendirme Servisinde görevli personel tarafından hastaların yakınları aranarak durumlarıyla ilgili bilgi verilirken, herhangi bir durumda hastayla ilgili bir ihtiyaç olduğunda bilgilendirme yapılacağı belirtilerek bunun dışında hastaneye gelmelerine gerek olmadığı belirtiliyor.

  • Öte yandan, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da korona virüse karşı evde kalan vatandaşlar için COVID Psikososyal Destek Hattı hizmete açıldı.

  • Hastaların sağlık durumları hakkında detaylı bilgileri paylaşan personel, korona virüs nedeniyle hastanelerde gereksiz kalabalıkların oluşmaması için hasta yakınlarına Evde kalın çağrısı yapıyor.

  • Koronavirüs salgınıyla ile mücadele kapsamında vatandaşlara psikososyal destek vermeye başlayan ekip hafta içi saat 08.30 ile 17.00 saatlerinde hizmet veriyor.

27/03/20 17:00

SAÜEAH’da ‘Hasta Bilgilendirme Servisi’ ve ‘COVID Psikososyal Destek Hattı’ kuruldu

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (SAÜEAH) korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında, hasta yakınlarının gereksiz yere hastaneye gelmemesi için "Hasta Bilgilendirme Servisi" ve evde kalan vatandaşlar için "COVID Psikososyal Destek Hattı" kuruldu. SAÜEAH...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin