03.03.2021

HABER ÖZETI

  • Telojen Effluivum denen geçici saç dökülmesi psikolojik stres oluşturan olaylar, ağır bir ameliyat, ağır bir fiziksel travma, yüksek ateşli hastalıklar gibi durumlardan sonra ortaya çıkabilir.

  • Özellikle erkek tipi saç dökülmelerine sahipseniz fast food beslenme şeklinden muhakkak uzak durmakta fayda vardır.

  • B vitamini acısından zengin olan süt, balık, taze sebze ve meyveler yumurta (Protein açısından) muhakkak tüketilmelidir.

  • Kış aylarında soğuk hava, kurutma makinelerinin sık kullanımı ve sıcak suyla yıkanma gibi nedenlerle özellikle saçlarda çok fazla kuruma meydana gelebilmektedir.

11/01/21 12:12

Saçları korona değil stres döküyor

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ümit Bostancı, korona virüsün kişide hem psikolojik hem de fiziksel stres oluşturduğu için enfeksiyonu atlattıktan bir kaç ay sonra değişik seviyelerde saç dökülmesi olabileceğini söyledi. Covid-19 salgınının başlangıcından itibaren saç dökülmesi...

Istanbulhaber ·

Yanlış beslenme tarzı saç dökülmesini tetikliyor

Yanlış beslenme tarzının saçların dökülmesine etken sebeplerden biri olduğunu belirten Özel Demiderm Polikliniği Saç Sorunları ve Ekim Birimi Direktörü Yasemin Gülgör, "Özellikle erkek tipi saç dökülmelerine sahipseniz fast food beslenme şeklinden muhakkak uzak durmakta...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin