25.05.2020

HABER ÖZETI

  • S&P'nin Suudi Arabistan, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Malezya, Katar, Irak, Bahreyn, Kolombiya, Angola, Nijerya, Umman, Meksika ve Kuveyt'e ilişkin not değerlendirmelerini içeren açıklamaları, kuruluşun resmi internet sitesinde yayımlandı.

  • Söz konusu karara gerekçe olarak, son zamanlarda petrol fiyatlarındaki keskin düşüşlerin ülkenin dış ve mali açıkları ile artan finansman baskılarını vurguladığı belirtildi.

  • 7 ülkeye not teyidi S&P, Suudi Arabistan'ın uzun dönem kredi notunun A- seviyesinde teyid ederken, not görünümünü durağan olarak belirledi.

  • Hükümetin politika tepkilerinin petrol gelirlerindeki düşüşü hafifletmek için yeterli olması beklenmiyor ve döviz rezerv seviyelerinin baskı altında olması muhtemel.denildi.

27/03/20 14:15

S&P düşen petrol fiyatları nedeniyle 14 ülkenin kredi notunu gözden geçirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), petrol fiyatlarında yaşanan sert düşüşün ülkelere etkilerini değerlendirerek, Angola, Nijerya, Umman, Meksika, Kuveyt'in kredi notunu düşürdü, Bahreyn ve Kolombiya'nın kredi not görünümünde ise aşağı yönlü...

Türkiye Gazetesi ·

S&P düşen petrol fiyatları nedeniyle 14 ülkenin kredi notunu gözden geçirdi

S&P'nin Suudi Arabistan, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Malezya, Katar, Irak, Bahreyn, Kolombiya, Angola, Nijerya, Umman, Meksika ve Kuveyt'e ilişkin not değerlendirmelerini içeren açıklamaları, kuruluşun resmi internet sitesinde yayımlandı. Angola'nın kredi notunu "B-"den...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin