26.05.2022

HABER ÖZETI

  • Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki Ermenistan askerlerinin Kelbecer ve Tovuz illerinde bulunan Azerbaycan mevzilerine ateş açtığı bildirildi.

  • İki taraf da birbirini suçlarken, Ermenistan üç askerin, Azerbaycan da bir askerin hayatını kaybettiğini bildirdi.

  • Açıklamaya göre er Arthur Mkhitaryan (2002 doğumlu) ve astsubay çavuş Rudik Gharibyan (2002 doğumlu) hayatını kaybetti.

  • Açıklamada, Azerbaycan birliklerince misilleme ateşi açıldığı ve Azerbaycan askerleri arasında ölen veya yaralanan olmadığı kaydedildi.

12/01/22 13:07

Sınırda çatışma: Üç Ermenistan, bir Azerbaycan askeri öldü

Ermenistan ve Azerbaycan makamları bugün sınır hattında çatışma çıktığını açıkladı. İki taraf da birbirini suçlarken, Ermenistan üç askerin, Azerbaycan da bir askerin hayatını kaybettiğini bildirdi. Ermenistan Savunma Bakanlığı'nın bildirdiğine göre, 11 Ocak günü akşam...

Agos ·

Azeri-Ermeni sınırında şiddetli çatışmalar

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin sınırdaki Azerbaycan mevzilerini gece boyunca ateş altına aldığını duyurdu.

Son haberler ·

Ermenistan askerleri, gece boyunca Azerbaycan mevzilerine ateş açtı

Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki Ermenistan askerlerinin Kelbecer ve Tovuz illerinde bulunan Azerbaycan mevzilerine ateş açtığı bildirildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yerel saatle 23.20'den 05.10'a kadar sınırdaki Basarkeçer ilinin Yukarı...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin