18.08.2022

HABER ÖZETI

  • İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzasıyla, geçtiğimiz günlerde 81 il valiliğine, otoyollardaki otomobil hız sınırlarına ilişkin yazı gönderilmişti.

  • Ayrıca yapımı devam eden ve yeni projelendirilecek otoyollar hizmete açıldıklarında 120 km/saat olan hız sınırı 20 km/saat artırılarak 140 km/saate yükseltildi.

  • ygulama kapsamında otoyolların yol standartları dikkate alınırken, otoyollarda trafik işaretlemelerine yönelik çalışmalara da tamamlandı.

  • Kararı yanlış bulan başka bir sürücü ise Anlık bir lastik patlaması ya da yanlış bir şey olduğu zaman hız 120 iken kaza olurken daha daha artacak diye konuştu.

01/07/22 17:11

Sürücüler otoyollarda hız limit artışını değerlendirdi

Türkiye'de otoyollarda 120 kilometre olan hız limitinin artırılmasıyla ilgili sürücülerin bir kısmı uygulamayı beğenirken, bazı sürücüler ise hızın artırılmasının tehlikeli olduğunu belirtti. Edinilen bilgiye göre, Türkiye genelinde otoyollarda 120 kilometre olan hız sınırı...

Istanbulhaber ·

Sürücüler dikkat! Otoyollarda yeni hız sınırı uygulaması başladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzasıyla, geçtiğimiz günlerde 81 il valiliğine, otoyollardaki otomobil hız sınırlarına ilişkin yazı gönderilmişti. Yazıda, Karayolları Trafik Kanunu'nun "Hız Sınırları" başlıklı 50. maddesi hatırlatılarak , motorlu araçların cins ve kullanma...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin