20.10.2020

HABER ÖZETI

  • Kalın, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi adlı düşünce kuruluşunun Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki Rolü: Çatışma Tehditleri ve Diyalog Beklentisi adlı etkinliğinde konuştu.

  • Ancak adil olmak gerekirse, Doğu Akdeniz veya Kıbrıs adası etrafında ilk gaz arama izni veren ülke Türkiye değildi.

  • Bu görüşmelerin amacı, Türkiye ile Yunanistan arasındaki sadece deniz sınırlarının belirlenmesi değil, adalar, hava sahası gibi konularda sorunları belirlemekti.diye konuştu.

  • Annan Planını reddetmelerine rağmen 2020'de AB'ye kabul edilmelerinin ardından tartışmalı alanlarda ve Kıbrıslı Türklerin haklarını gözardı edecek şekilde çok sayıda firmaya izin vermeye başladılar.

17/09/20 23:57

Sözcü Kalın'dan AB'ye 'adil olun' çağrısı

Kalın, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi adlı düşünce kuruluşunun "Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki Rolü: Çatışma Tehditleri ve Diyalog Beklentisi" adlı etkinliğinde konuştu. Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de en uzun kıyı şeridine sahip ülke olduğuna dikkati çeken Kalın, "Bir NATO üyesi...

Türkiye Gazetesi ·

Sözcü Kalın'dan AB'ye 'adil olun' çağrısı

Φωτογραφία αρχείου

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, AB'yi adil olmaya çağırdı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Doğu Akdeniz konusunda Avrupa Birliğinin (AB) dürüst bir arabulucu olarak davranması gerektiğini belirterek, "Birliğin çıkarı, tek bir üyesinin çıkarına indirgenmemeli." dedi. Kalın, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi adlı düşünce kuruluşunun...

Memurlar ·

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, AB'yi adil olmaya çağırdı

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin