30.06.2022

HABER ÖZETI

  • Rusya, NATO üyeliği konusunda pürüz yaşadığı Finlandiya'nın gaz akışını kesti.

  • Ö inlandiyalı enerji şirketi Gasum tarafından yapılan açıklamada ülkenin gaz satın alırken Ruble ile ödeme yapmayı kabul etmediği; gaz akışının bu sebeple durdurulduğu söylendi.

  • inlandiya'nın devlete ait enerji şirketi Gasum, Finlandiya'yı Estonya'ya bağlayan Balticconnector boru hattı yoluyla diğer kaynaklardan gelen açığı kapatacağını ve benzin istasyonlarının normal şekilde çalışacağının garantisini verdi.

  • FİNLANDİYALI ŞİRKET: HABERİMİZ VARDI Doğal gaz, Finlandiya'nın enerji tüketiminin yaklaşık yüzde sekizini oluşturuyor ve bunun çoğu Rusya'dan geliyor.

21/05/22 10:08

Rusya, Finlandiya'nın gazını kesti!

Rusya, NATO üyeliği konusunda pürüz yaşadığı Finlandiya'nın gaz akışını kesti. Açıklama Finlandiyalı gaz dağıtım şirketi tarafından yapıldı. ÖDEME RUBLE İLE OLMAYINCA Finlandiyalı enerji şirketi Gasum tarafından yapılan açıklamada ülkenin gaz satın alırken Ruble ile ödeme...

Istanbulhaber ·

Rusya, Finlandiya’ya gaz akışını durdurdu

Rusya, Ruble ile ödemeyi reddettiği gerekçesiyle Finlandiya'ya gaz tedarikini durdurdu. NATO üyeliği isteyen Finlandiya ile Rusya arasında ipler geriliyor. Rusya'nın enerji devi Gazprom, Finlandiya'ya gaz tedarikini durdurdu. Finlandiya'nın "Ruble ile ödeme yapmayı kabul...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin