29.09.2020

HABER ÖZETI

  • Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Şahin, Gaziantep'te 5 antik kentin bulunduğunu anımsatarak, şunları kaydetti: Bunların en güzellerinin arasında Rumkale bulunuyor.

  • Cam Teras projesi ile hem ziyaretçiler için görsel bir şölen sunulacak hem de arkeolojik değerlere sahip bölgeler rahatlıkla misafirlerce keşfedilebilecek.

  • Gaziantep Valisi Davut Gül'ün başkanlığında yapmış olduğumuz toplantılarda 'Rumkale'nin cazibesini nasıl arttırabiliriz' başlıklı görüşmelerde bulunduk.

  • Fırat'ın incisi Rumkale, Gaziantep, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği, Rumkale

09/08/20 17:25

Rumkale’ye Türkiye’nin en büyük cam terası yapılacak

Gaziantep Valiliği ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Fırat Nehri'yle Merzimen Çayı'nın birleştiği noktada yer alan ve önemli anıt eserlere ev sahipliği yapan Rumkale için doğa ile uyumlu cam teras yapılacak. Gaziantep'in doğa, tarih ve inanç turizmi açısından...

Istanbulhaber ·

'Fırat'ın incisi' tarihi Rumkale cam terasla izlenecek

Gaziantep Valiliği ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle, "Fırat'ın incisi" olarak nitelendirilen tarihi Rumkale'nin en güzel göründüğü alana cam teras yapılacak. Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyaretçiler için görsel bir şölen sunacak...

Memurlar ·

'Fırat'ın incisi' tarihi Rumkale cam terasla izlenecek

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin