18.08.2022

  • İtalyan basınında yer alan haberlerde, Del Vecchio'nun zatürre nedeniyle İtalya'nın Milano kentindeki San Raffaele hastanesine yatırıldığı ve burada hayatını kaybettiği ifade edildi.

  • Luxottica tarafından yapılan açıklamada, EssilorLuxottica bugün başkanının vefat ettiğini üzülerek duyuruyor ifadeleri kullanılarak, yönetim kurulunun sonraki adımları belirlemek için toplanacağı belirtildi.

  • Altı çocuğu olan Del Vecchio, Forbes'a göre 2021'in sonunda Nutella'yı bünyesinde bulunduran Ferrero Spa'nın sahibi Giovanni Ferrero'nun ardından İtalya'nın en zengin ikinci ismiydi.

  • Dünyaca moda tasarımcısı Giorgio Armani ise 1980'lerden bu yana birlikte çalıştığı Del Vecchio hakkında yaptığı açıklamada, Birlikte, var olmayan bir fenomen ortaya çıkardık.

27/06/22 18:12

Ray-Ban’ın sahibi İtalyan milyarder Leonardo Del Vecchio 87 yaşında öldü

Aralarında Ray-Ban'ın da bulunduğu İtalya merkezli dünyanın en büyük gözlük üreticisi Luxottica'nın sahibi milyarder Leonardo Del Vecchio, 87 yaşında hayatını kaybetti. Ray-Ban ve Oakley gibi markaları bünyesinde barındıran dünyanın en büyük gözlük üreticisi Luxottica'nın...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin