03.04.2020

HABER ÖZETI

  • Yunus Çengel: Jeotermal enerji incir üretimini olumsuz etkilemiyor - Ekonomi Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

  • Jeotermal santralların hızla hayat geçtiği bu 7 yıl zarfında yüzde 15 arttı Türkiye'de incir denince akla Aydın geldiğini ve bir Aydınlı olarak bundan gurur duyduğunu ifade eden Prof.

  • Aydın bölgesinde jeotermal enerjinin tarım alanlarını etkilediği tartışmaları devam ederken dünyaca ünlü termodinamik ve jeotermal alanında uzman isim Prof.

  • Aydın Ticaret Borsası'nın 2017 raporunun TÜİK kaynaklı incir ile ilgili verilerine göre: ağaç başına verim 2010'da 27 kg iken, bu miktar 2017'de 31 kg oldu.

31/01/20 16:48

Prof. Dr. Yunus Çengel: "Jeotermal enerji incir üretimini olumsuz etkilemiyor"

Şu an buradasınız: Prof. Dr. Yunus Çengel: "Jeotermal enerji incir üretimini olumsuz etkilemiyor" - Ekonomi Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Haberler.com ·

Prof. Dr. Yunus Çengel: "Jeotermal enerji incir üretimini olumsuz etkilemiyor"

Aydın bölgesinde jeotermal enerjinin tarım alanlarını etkilediği tartışmaları ile ilgili termodinamik ve jeotermal alanında uzman isim Prof. Dr. Yunus Çengel; "Yayınlanan raporlarda incir üretiminin her yıl artığını saptayabiliyoruz. Raporlardaki verilere göre, jeotermal...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin