29.09.2020

HABER ÖZETI

  • Barış Harekâtı, tarihten silinmek istenen bir halkın yeniden doğuşunun, yeniden şahlanışının adıdır.

  • Elli yılı aşkın bir süredir eşitlik mücadelesi veren Kıbrıs Türkü’nün sabır ve dirayetinin dünyada bir başka örneği yoktur.

  • Kıbrıs Rum tarafı Kıbrıs Türkü’nün siyasi eşitliğini ve Ada’nın doğal kaynakları üzerindeki eşit haklarını gecikmeksizin teslim etmelidir.

  • Törende konuşma yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay sözlerine “Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve milletimizin gönülden sevgi ve selamlarını iletiyorum” diyerek başladı.

21/07/20 12:46

Prof. Dr. Öztek: “Kıbrıs Türktür Türk kalacaktır”

Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı emekli Prof. Dr. Kd. Albay İbrahim Öztek, 1963-1964 yıllarında meydanların "Kıbrıs Türktür Türk kalacaktır", "Kıbrıs bizim canımız feda olsun kanımız" sloganları ile inlediğini söyleyerek, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 46. yıldönümünü kutladı. Anadolu...

Istanbulhaber ·

Erdoğan: Türklere Ada’daki eşit haklar teslim edilmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 46’ncı yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında “Rum tarafı Kıbrıs Türkü’nün siyasi eşitliğini ve Ada'nın doğal kaynakları üzerindeki eşit haklarını gecikmeksizin teslim etmelidir” vurgusu yapan Erdoğan...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin