07.08.2020

HABER ÖZETI

  • LONDRA (AA) - İngiliz kraliyet ailesi, Prens Harry ile eşi Meghan Markle'ın kraliyet unvanlarını bırakacaklarını bildirdi.

  • Anlaşmaya göre bundan sonraki hayatlarında kamu kaynaklarını kullanmayacakları belirtilen çift, İngiltere’de kullanmaya devam edecekleri Frogmore Cottage adıyla bilinen Kraliyete ait ikametgahlarının renovasyonu için yapılan masrafları da geri ödeyecek.

  • Kesin bir tarih yok Çiftin yeni hayatının başlangıcı olarak görülen anlaşmanın bahar aylarında yürürlüğe gireceği belirtilirken, kesin bir tarih verilmedi.

  • Kraliyet ailesinin toplantıyı kamuoyuna duyurması bir ilkti Kraliyet ailesinin önde gelen üyeleri, Kraliçe'nin riyasetinde geçen hafta Norfolk'un Sandringham köyünde bir araya gelmişti.

19/01/20 00:29

Prens Harry ve eşi Meghan Kraliyet unvanlarını bırakıyor

İngiliz Kraliyet ailesinden yapılan yazılı açıklamada, aile içinde yapılan görüşmeler sonucunda varılan anlaşmayla Prens Harry ile Meghan Markle'ın aile üyesi olarak resmi görevlerini bırakacakları ve Kraliyete ait unvanlarını kullanmayacakları duyuruldu. Anlaşmaya göre...

TRT Haber ·

Prens Harry ve eşi Meghan Kraliyet unvanlarını bırakıyor

TRT Haber

Prens Harry ve eşi Meghan, unvanlarını anlaşmayla bırakacak

LONDRA (AA) - İngiliz kraliyet ailesi, Prens Harry ile eşi Meghan Markle'ın kraliyet unvanlarını bırakacaklarını bildirdi. Kraliyet ailesinden yapılan yazılı açıklamada, aile içinde yapılan görüşmeler sonucunda varılan anlaşmayla Harry ile Meghan'ın aile üyesi olarak resmi...

Memleket ·

Prens Harry ve eşi Meghan, unvanlarını anlaşmayla bırakacak

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin