20.08.2019

HABER ÖZETI

  • ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, dün Mısır'daki Kahire Amerikan Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada, ABD, İran rejiminin saldırgan maceraperestliğine karşı İsrail'in kendisini savunma hakkına tam destek veriyor.

  • ABD İSRAİL' ran'ın komşularıyla barıştan yana olduğunu ifade eden Kasımi, tüm bölge halklarının ABD politikalarına karşı uyanık olması gerektiğini söyledi.

  • Pompeo bilmelidir ve iyice anlamalıdır ki biz İran ve İranlıların düşmanlarına karşı tüm gücümüzle milli ve stratejik çıkarlarımızı savunacağız.

  • Pompeo, İran aynı yolda ilerlediği sürece Orta Doğu'daki milletlerin hiçbir zaman güven içinde olmayacaklarını ve ekonomik istikrara ulaşamayacaklarını dile getirmişti.

11/01/19 16:23

Pompeo ABD'nin İran düşmanı olduğunu ilan etti

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD yönetiminin nükleer anlaşmadan çıktıktan sonra onun alternatifini bulamadığı için kronik bir umutsuzluğa ve öfkeye saplandığını savundu. Kasımi, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun İran ile ilgili açıklamalarına cevaben...

En Son Haber ·

Pompeo ABD'nin İran düşmanı olduğunu ilan etti

En Son Haber

'Pompeo ABD'nin İran düşmanı olduğunu ilan etti'

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun İran karşıtı açıklamalarına karşılık Washington yönetiminin Orta Doğu'da yeni bir kaos peşinde olduğunu öne sürdü. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD yönetiminin nükleer...

Ortadoğu Gazetesi ·

'Pompeo ABD'nin İran düşmanı olduğunu ilan etti'

Ortadoğu Gazetesi

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin