24.06.2021

HABER ÖZETI

  • ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda konuştuğunu ve Suriye'de derhal ateşkes talebinde bulunduğunu söyledi.

  • Beyaz Saray'ın önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pence, Amerika Birleşik Devletleri Türkiye'nin Suriye'yi işgaline yeşil ışık yakmadı dedi.

  • Pence, Trump'ın, terör unsurlarının bölgedeki sözde komutanı Ferhad Abdi Şahin'le (Mazlum Kobani) telefonda görüştüğünü itiraf etti.

  • ABD'nin, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'nın görmezden gelemeyeceğini söyleyen Pence, Türkiye'ye operasyonu durdurma ve anlaşma masasına oturma çağrısı yaptı.

15/10/19 12:55

Pence: "Trump Erdoğan ile görüşerek acil ateşkes talep etti"

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Başkan Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşerek Suriye'de acil ateşkes talep ettiğini söyledi. Beyaz Saray'ın önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pence, "Amerika Birleşik Devletleri Türkiye'nin Suriye'yi işgaline yeşil...

Agos ·

Mike Pence: “Trump, Erdoğan ile görüştü”

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda konuştuğunu ve Suriye'de derhal ateşkes talebinde bulunduğunu söyledi. Pence, krize çözüm bulmak ve arabuluculuk yapmak için Türkiye'ye gideceğini...

Memleket ·

Mike Pence: “Trump, Erdoğan ile görüştü”

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin