17.04.2021

HABER ÖZETI

  • Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, her fırsatta stratejik hedeflerinin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik olduğunun altını çizdiklerini belirterek, AB ile ilişkilerimize bu anlayış içinde yaklaşıyoruz.ifadesini kullandı.

  • Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Pekcan, Avrupa Komisyonu'nun Komşuluk ve Genişlemeden Sorumlu Üyesi Oliver Varhelyi ile video konferans yöntemiyle görüştü.

  • Bakan Pekcan, mart ayında gerçekleştirilecek AB Liderler Zirvesi'nde Türkiye-AB ilişkilerinde pozitif gündemin oluşturulmasını hedefleyen somut adımların atılmasına yönelik beklentilerini de aktardı.

  • Bakan Pekcan, ticaretin güvenli ve daha hızlı işleyişini hedefleyen Ticaret Bakanlığı projelerinin de IPA-III fonlarından desteklenmesini istedi.

24/02/21 13:06

Pekcan: Her fırsatta stratejik hedefimizin AB'ye tam üyelik olduğunun altını çiziyoruz

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, her fırsatta stratejik hedeflerinin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik olduğunun altını çizdiklerini belirterek, "AB ile ilişkilerimize bu anlayış içinde yaklaşıyoruz." ifadesini kullandı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Pekcan,...

Türkiye Gazetesi ·

Bakan Pekcan: “Türkiye-AB ilişkilerinde oluşturulacak pozitif gündemin kilit unsurlarından biri Gümrük Birliği’nin güncellenmesidir”

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, her fırsatta stratejik hedefin Avrupa Birliği'ne tam üyelik olduğunun altını çizdiklerini belirterek, "Türkiye-AB ilişkilerinde oluşturulacak pozitif gündemin kilit unsurlarından biri Gümrük Birliği'nin güncellenmesidir" dedi. Ticaret Bakanı...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin