07.12.2021

HABER ÖZETI

  • Medipol Mega Üniversite Hastanesi Organ Nakli Bölümünden Prof.

  • Onur Yaprak, Pankreas yetmezliğinde şiddetli yağlı ishal ile kendini gösteren sindirim problemleri ve diyabet gibi hastalıklar ortaya çıkar.

  • Bir çok hasta şişkinlik, hazımsızlık gibi şikayetlerin mideden kaynaklandığı gibi yanlış bir düşünce ile bu bulguları görmezden gelmektedir dedi.

  • Bu beslenme şekli kanseri tetikliyor Pankreas kanserinin tüm organ kanserleri içinde görülme sıklığı açısından 11'inci sırada yer aldığını belirten Prof.

23/02/21 11:34

Pankreas kanserini mide ağrısıyla karıştırmayın

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Organ Nakli Bölümünden Prof. Dr. Onur Yaprak, pankreas kanserinin belirtilerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Yaprak, sağlıklı bir pankreasa sahip olmanın yaşam kalitesinin önemine işaret ederek “Pankreas karın üst boşluğunda...

Türkiye Gazetesi ·

"Pankreas kanserini mide ağrısıyla karıştırmayın"

Pankreas kanserinin belirtilerine ilişkin açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Onur Yaprak, "Pankreas yetmezliğinde şiddetli yağlı ishal ile kendini gösteren sindirim problemleri ve diyabet gibi hastalıklar ortaya çıkar. Fakat pankreasta gelişen hastalıkların en tehlikelisi pankreas...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin