16.01.2021

  • Pandemi sebebi ile kalabalık yerlerden kendilerini izole etmeye çalışan vatandaşlar önlem amacıyla evlerine kapanınca boş zamanlarını bahçe ve toprak işleriyle uğraşarak geçirmeye başladı.

  • Kocaeli'de de son günlerde hızla artan vaka sayıları sonrasında evlerinde kendilerini izole altına alanların hızla artması sonucu, bağ ve bahçe düzenlemelerinde sıklıkla kullanılan fidanların fiyatları da ikiye katlandı.

  • Toprak ile uğraşan vatandaşların meyve fidanlarına olan talebinin son günlerde hızla arttığını söyleyen fidan satıcıları, talebe yetişmekte zaman zaman güçlük çektiklerini söylediler.

  • Fidan almak için İstanbul'dan Kocaeli'ne geldiler Pandemi sebebi ile bahçesine olan ilgisini arttıran Abidin Özükanar, 2 senedir uğraşıyoruz.

26/11/20 09:57

Pandemi süreci fidan satışlarını patlattı

Korona virüs sürecinde tedbir amaçlı evlerinde olmayı tercih ederek bağ ve bahçe işlerine ağırlık veren vatandaşlar, fidan satışlarında patlama yaşanmasına, fiyatlarının ise ikiye katlanmasına neden oldu. Fidan üreticileri, pandemi sürecinde talebe yetişmekte zorluk yaşadıklarını...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin