28.10.2020

HABER ÖZETI

  • Korona virüsle mücadelenin başından bu yana meslek liseleri sürece büyük katkı sağlıyor.

  • Maske üretim sürecine destek veren okullardan biri olan Fatih'teki Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de bu çalışmalar kapsamında günde 60 bin adet maske üretiyor.

  • Meslek liselerinde maske üretimi için gerekli ortam ve ekipmanların sağlanmasının ardından okullarda öğretmenler ve öğrenciler tarafından hummalı bir çalışma başladı.

  • Bu süreçte makine alan öğretmenlerimizle birlikte şu anda kullanmakta olduğumuz tam otomatik ultrasonik kaynak makinesini Çin'den getirttik.

18/09/20 11:23

Pandemi döneminde meslek liseleri maske imalathanesi gibi çalışıyor

Korona virüsle mücadelenin başından bu yana meslek liseleri sürece büyük katkı sağlıyor. Fabrika gibi çalışan Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde günde 60 bin maske üretiliyor. Ülkemizde ilk kez Mart ayında ortaya çıkan yeni tip korona virüse karşı, artan maske...

Istanbulhaber ·

Maske açmazı; evdeki hesap çarşıya uymadı

Koronavirüs pandemisi ile birlikte tüm dünyada en stratejik ürünlerden biri haline gelen tek kullanımlık cerrahi maskede nisan ayından bu yana 2.4 milyar TL’lik yatırım yapıldı, yıllık kapasite 40 milyar adete yaklaştı. Kontrolsüz artan arz nedeni ile sağlıksız maske oranında...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin