19.08.2019

  • Dijital kapitalizme yönelik önemli tartışma konularının başında ise, şahsi verilerin internet devi şirketler ve devletler tarafından “haberleşmenin gizliliği ve mahremiyeti’ ilkesi hiçe sayılarak depolanması/kullanılması.

  • Gerçi devlet,e- devlet uygulamaları, yenilikçi teknolojilere yapılan teşvikler ve sunduğu alt yapı imkanları iledünyadaki öncü ülkelerle yarışır durumda.

  • Medya,analog dönemlerden kalma alışkınlıklarla hala kendisini okuyucuların en önemli bilgi kaynağı zannediyor.. Ancak şimdi internet var ve insanlar medyada sunulan bilgilerin ezilci bir çoğunluğuna, klasik medya olmadan da ulaşabiliyor.

  • Hatta medya personelinin genelinde hakim olan dijital cahillik dehesaba katılırsa,potansiyel okuyucular klasik medya harici kaynaklardan, çok daha yeni ve çeşitli bilgiler elde edilebiliyor.

10/11/18 23:58

Orda bir dünya var uzakta

Dünyada dijital kapitalizmin zararları yoğun bir şekilde tartışılıyor. Dijital kapitalizme yönelik önemli tartışma konularının başında ise, şahsi verilerin internet devi şirketler ve devletler tarafından “haberleşmenin gizliliği ve mahremiyeti’ ilkesi hiçe sayılarak depolanması/kullanılması....

Karar ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin