05.06.2020

  • Marmara, Akdeniz ve SANKO Üniversiteleri Beslenme ve Diyetetik Bölümleri tarafından yapılan araştırmanın sonuçları, eğitim alan çocukların sağlık değerlerinin olumlu yönde değiştiğini ortaya koyuyor.

  • GÜNDE 2,5 ÇİYOR Sağlık Bakanlığının başlattığı sağlıklı yaşam seferberliğinde fiziksel aktivitenin birinci sırada yer aldığını söyleyen Prof.

  • emekte Denge Projesi’nin temel mesajlarının Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayat bilgisi dersinde Sağlıklı Hayat Ünitesinde ‘dengeli beslenme’ başlığı ile müfredata dâhil edildiğini belirten Prof.

  • Çalışma sonuçlarına göre beslenme ve aktif yaşam eğitimi alan çocukların aşırı kalori alımı azalırken her 100 şişman çocuktan 12’si ideal kilosuna yaklaştı, boyları iki santimetre uzadı.

19/10/19 05:08

Obeziteye eğitim darbesi

Ziyneti Kocabıyık - DUBLIN - İRLANDA / Türkiye’de son dönemde yapılan en kapsamlı çocukluk çağı beslenme araştırmalarından biri olarak öne çıkan “Besin Tüketim Sıklığı ve Miktarı Araştırması-II’nin sonuçları İrlanda’nın başkenti Dublin’de düzenlenen 13. Avrupa Beslenme Konferansı’nda...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin