08.08.2020

HABER ÖZETI

  • SAMSUN (AA) - FATİH MEHMET KÜRKÇÜ - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği Başkan Yardımcısı Prof.

  • Ayşegül Atmaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, günümüzde obezitenin bir halk sağlığı sorunu olduğunu vurguladı.

  • Ayşegül Atmaca, obezite ile depresyon arasında ilişki olduğuna işaret ederek, depresyonun obeziteyi, obezitenin depresyonu tetikleyebileceğini söyledi.

  • Atmaca, pek çok rahatsızlığın altında yatan nedenin obezite olduğunu vurgulayarak, aşırı kilonun psikolojiyi de bozduğunu söyleyerek, şu değerlendirmede bulundu: Obezite, kişilerin psikolojik durumlarını de etkiliyor.

15/10/19 12:01

"Obezite depresyonu tetikleyebiliyor"

SAMSUN (AA) - FATİH MEHMET KÜRKÇÜ - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ayşegül Atmaca, obezite ile depresyon arasında ilişki olduğuna işaret ederek, depresyonun obeziteyi,...

Memleket ·

"Obezite depresyonu tetikleyebiliyor"

Memleket

Dikkat! Obezite depresyonu tetikleyebiliyor

Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ayşegül Atmaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, günümüzde obezitenin bir halk sağlığı sorunu olduğunu vurguladı. Dünya Sağlık Örgütünün obeziteyi kronik bir hastalık olarak tanımladığını belirten...

Türkiye Gazetesi ·

Dikkat! Obezite depresyonu tetikleyebiliyor

Türkiye Gazetesi

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin