01.03.2021

HABER ÖZETI

  • Bağışıklık sistemini güçlü tutması ve vücut direncini artırması nedeniyle tercih edilen Türk somonu, iç piyasada Norveç somonunu solladı.

  • Japonya, İtalya, Almanya gibi pek çok ülkeye ihracat yapan balıkçılar, korona virüs salgını nedeniyle üretimlerini iç pazara sundu.

  • Sezon başında kilosu 70 TL'ye kadar satılan Türk somonu talep ve denizlerdeki bolluk nedeniyle kilosu 30 TL'ye kadar düştü.

  • Tatlı suda yumurta elde edilmesiyle başlanılan somon üretimi belirli büyüklüğe ulaşınca Karadeniz'deki kafeslere taşınıyor.

20/01/21 14:28

Norveç somonuna rakip: Türk somonun kilosu 30 lira

Doğu Karadeniz Bölgesinde kafeslerde üretilen Türk Somonu son dönemde büyük ilgi görüyor. Tatlı suda yumurta elde edilmesiyle başlanılan somon üretimi belirli büyüklüğe ulaşınca Karadeniz'deki kafeslere taşınıyor. Japonya, İtalya, Almanya gibi pek çok ülkeye ihracat yapan...

Türkiye Gazetesi ·

Norveç somonuna rakip Türk somonun kilosu 30 lira

Karadeniz somonu olarak da anılan Türk somonuna vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Bağışıklık sistemini güçlü tutması ve vücut direncini artırması nedeniyle tercih edilen Türk somonu, iç piyasada Norveç somonunu solladı. Sezon başında kilosu 70 TL'ye kadar satılan "Türk...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin