21.05.2022

HABER ÖZETI

  • Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Barındırma ve Bakım Merkezine yılbaşından beri 80 dolayında köpeğin getirildiği, toplam yasaklı köpek sayısının 160'a ulaştığı bildirildi.

  • Özdemir, Ocak ayından önce barınakta yaklaşık 20 yasaklı ırk hayvan bulunduğuna, 14 Ocak'tan itibaren bu sayının 50'nin üzerine çıktığını söyledi.

  • Başkan Özdemir, rehabilitasyon merkezinde yılda 4 bine yakın sokak hayvanına müdahale yapıldığını anlatarak, bu işlemlerden 2 bin 500'ünün kısırlaştırma olduğunu söyledi.

  • Belediye olarak sokağa bırakılan bu yasaklı hayvanların hepsini topladık ve burada kontrol altına aldık, onlara da bakım işleri başlandı.

18/01/22 12:37

Niğde’de 50 tane yasaklı köpek ırkı bakıma alındı

Niğde'de sokağa bırakılan 50 yasaklı tür köpek, Niğde Belediyesi hayvan barınağında bakılıyor. Amerikan Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, Japanese Tosa, American Staffordshire Terrier ve American Bully gibi köpeklerin bazılarının barınağa bırakıldığını bazılarının...

Istanbulhaber ·

Veterinerler barınaklara teslim edilen yasaklı ırkları kısırlaştırmaya yetişemiyor

Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Barındırma ve Bakım Merkezine yılbaşından beri 80 dolayında köpeğin getirildiği, toplam yasaklı köpek sayısının 160'a ulaştığı bildirildi. 250 bin nüfuslu ilçede barınakta yer kalmadığını belirten yetkililer, getirilen köpeklerin...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin