10.07.2020

HABER ÖZETI

  • İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, koalisyon kurmak için gerekli çoğunluğu sağlayamaması sebebiyle hükümeti kurma görevini, Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'e iade etti.

  • srail halkın geniş katılımlı ulusal birlik hükümeti istediğini, İsrail'in de buna ihtiyacı olduğunu dile getiren Netanyahu, ancak tüm çabalarına rağmen bu konuda başarılı olmadığını ifade etti.

  • İsrail’de 17 Eylül’deki seçimlerde 33 milletvekili çıkaran Benny Gantz liderliğindeki Mavi-Beyaz İttifakı seçimi önde tamamladı.

  • Gantz da hükümeti kurmayı başaramazsa İsrail’de son bir yıl içerisinde üçüncü kez erken seçim kararı alınması bekleniyor.

22/10/19 10:04

Netanyahu: Hükümeti kuramadım

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, koalisyon kurmak için gerekli çoğunluğu sağlayamaması sebebiyle hükümeti kurma görevini, Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'e iade etti. Netanyahu, yayınladığı  mesajda, koalisyon kurması için tanınan sürenin dolmasına 2 gün kala yeterli çoğunluğu...

En Son Haber ·

Netanyahu: Hükümeti kuramadım

En Son Haber

Netanyahu koalisyon hükümetini kuramadı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, koalisyon kurmak için gerekli çoğunluğu sağlayamaması sebebiyle hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin’e iade etti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu yayınladığı video mesajda, koalisyon kurması için tanınan sürenin dolmasına...

BRTK ·

Netanyahu koalisyon hükümetini kuramadı

BRTK

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin