25.05.2022

HABER ÖZETI

  • Rusya ile ABD-NATO arasında tansiyonun yükselmesine neden olan Ukrayna krizi devam ederken, NATO, Rusya'nın NATO Romanya ve Bulgaristan'dan çekilsin talebini reddetti.

  • Rusya'nın taleplerinin birinci ve ikinci sınıf NATO üyeleri oluşturacağını belirten Oana Lungescu, bunu kabul etmeyeceklerini bildirdi.

  • NATO Sözcüsü Oana Lungescu yaptığı açıklamada, NATO, ittifakın doğu kısmındaki birliklerin varlığı da dahil olmak üzere, birbirimizi koruma ve savunma yeteneğimizden vazgeçmeyecektir dedi.

  • Rusya-Ukrayna sınır hattında gergin bekleyiş Rusya, Ukrayna sınırına asker yığmaya devam ederken ABD Başkanı Biden “Ukrayna’ya saldırmanın sonucu ağır olur” diyerek Moskova’yı uyardı.

21/01/22 23:20

NATO'dan Rusya'ya sert çıkış: Karşılık veririz

NATO ve Rusya arasındaki gerginlik devam ediyor. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Bulgaristan ve Romanya'daki ittifak askerlerinin çekilmesine NATO Sözcüsü Oana Lungescu'dan cevap geldi. Lungescu, "NATO, ittifakın doğu bölümündeki askerlerin mevcudiyeti dahil olmak üzere, müttefiklerin...

Türkiye Gazetesi ·

Rusya’nın “NATO Romanya ve Bulgaristan’dan çekilsin’’ talebine NATO’dan ret

Rusya'nın "NATO Romanya ve Bulgaristan'dan çekilsin" talebine NATO'dan ret geldi. Rusya ile ABD-NATO arasında tansiyonun yükselmesine neden olan Ukrayna krizi devam ederken, NATO, Rusya'nın "NATO Romanya ve Bulgaristan'dan çekilsin" talebini reddetti. NATO Sözcüsü Oana...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin