09.08.2020

HABER ÖZETI

  • Uzay ajansı halihazırda Uluslararası Uzay İstasyonu'nda kullanılan modelden daha küçük, daha verimli ve daha işlevsel bir tuvalet tasarımını Ay görevinde kullanmak istiyor.

  • Artemis projesi kapsamında 2024 yılına kadar Ay'a insanlı bir görev gerçekleştirmeyi planlayan NASA, astronotların kullanacağı tuvalet için tasarım yarışması başlattı.

  • BİRİNCİ OLAN 240 BİN TL ÖDÜL VERİLECEK NASA yarışmada birinci olan tasarıma 35 bin dolar (Yaklaşık 240 bin TL) ödül verecek.

  • NASA, atematikçi ve uzay mühendisi olan Mary Winston Jackson, 1958 yılında NASA'da göreve başlamış ve burada görev yapan ilk siyahi kadın olmuştu.

26/06/20 16:40

NASA'dan ilginç yarışma! En iyi uzay tuvaletini yapana 240 bin TL ödül!

NASA, Ay'da kullanılacak tuvaletlerin tasarımı için bir yarışma düzenliyor. Uzay ajansı halihazırda Uluslararası Uzay İstasyonu'nda kullanılan modelden daha küçük, daha verimli ve daha işlevsel bir tuvalet tasarımını Ay görevinde kullanmak istiyor. Yapılan açıklamada Ay'daki...

Chip ·

NASA'dan 'uzay tuvaleti' yarışması! Kazanana 240 bin TL ödül

Artemis projesi kapsamında 2024 yılına kadar Ay'a insanlı bir görev gerçekleştirmeyi planlayan NASA, astronotların kullanacağı tuvalet için tasarım yarışması başlattı. Uzay ajansı halihazırda Uluslararası Uzay İstasyonu'nda kullanılan modelden daha küçük, daha verimli...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin